1065
143977

MATTA. Rölakan. 286,5 x 196 cm. Signerad IKJ. Sverige omkring 1900-talets mitt - andra hälft.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris

Ljusblåmelerad botten med stora polykroma trappstegsmedaljonger. Kortsidorna med mellanblåmelerad bård.

Fläckar. Fransarna med obetydligt slitage.