1072
143215

MATTA. "Ann-Maris ljusa". Rya. 207 x 132,5 cm. Signerad AB MMF AML (AB Märta Måås-Fjetterström, Ann-Mari Lindbom, gift Forsberg).

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Komponerad 1944.

Slitage, ställvis hårt. Något smutsig, smärre fläckar. Maskingjorda kortsidor och fransar.