en stämplad 1918, 830/1000 silver, en med svenska importstämplar. Design nr 55, runda med pärlkantsbård, handtag med ebenholts. Längd 25 cm, vikt tillsammans 625 g. (2)
Tilläggslista
Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.
Proveniens
Carl-Axel Valén, Stockholm.
×
Logga in
Kunde inte logga in