452
137585

Alphonse Mucha

(Tjeckien, 1860-1939)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Alphonse Mucha
(Tjeckien, 1860-1939)

"Salomé"

Färglitografi 1897, utgiven av l'Estampe moderne (Numéro 2 Juin 1897) och med deras blindstämpel. 33,6 x 24,3 cm, bladstorlek 40,7 x 30,2 cm.

Gulnad, missfärgning samt små revor och fläckar längs med högra marginalen, hörnen med mindre veck, övre högra hörnet med lagning.

Bridges R 10b

Originalomslaget medföljer.