982
84317

ALDO TURA, barskåp, Italien 1950-60-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
56 000 SEK

I form av ett torn, klätt i brunmarmorerat getskinn och trompe l'oeil målat som ett tegeltorn med fönster och portar samt lackerat. Beslag av gulmetall, invändigt med tre lösa glashyllor, spegelklädda väggar och botten. Höjd 137 cm.

Obetydligt slitage.