984
103327

PIERO FORNASETTI, tallrikar, 10 st, "Roma", Milano, Italien.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Porslin med tryckt dekor av Rom i svart mot vit fond. Märkta ROMA FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY , numrerade 1-6, (1 nr 1, 2 nr 2, 2 nr 3, 2 nr 4, 2 nr 5 och 1 nr 6). Diameter 25,5 cm.

Något slitage. (10)