1011
138743

LJUSKRONOR, för fyra ljus, ett par. Barockstil, omkring 1900.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Förgylld mässingsstomme behängd med bergkristall. Glasad mittstam. Svängda ljusarmar. Höjd 48, diam 40 cm.

Smärre nagg.