1037
120463

LJUSSTAKAR, ett par. Sengustavianska.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
11 500 SEK

Förgylld och patinerad brons samt vit marmor. Skaft i form av stående antikiserande kvinnofigurer. Urnformade ljushållare. Kedjehängen. Höjd 29,5 cm.

Delar av kedjehängen saknas, obetydliga marmornagg. (2)

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1214. Vaser, ett par, lackerade med inläggningar, Qingdynastins mitt.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
6 000 SEK