1041
120141

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgylld brons. Rund sockel. Kannelerat skaft. Fruktkrans runt ljuspipan. Höjd 27 cm. (2)