1087
137943

SMÖRASK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
958 - 1 440 EUR
1 080 - 1 630 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Porfyr och förgylld brons. Fasetterad. Lock med kotteknopp. Diam 12, höjd 11 cm.

Obetydliga nagg.