1169
142627

SEMIANTIK ISFAHAN. 226 x 140 cm.

Utropspris
10 000 - 11 000 SEK
872 - 959 EUR
912 - 1 000 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Polykromt spaljémönster med rosor och andra blommor samt arabesker. Bred röd huvudbård med stort blommönster.

Något slitage, smärre fläckar. Långsidorna med trampveck och skador, skadade kortsidor, ett hörn med fällning.