Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1169
142627

SEMIANTIK ISFAHAN. 226 x 140 cm.

Utropspris
10 000 - 11 000 SEK
975 - 1 070 EUR
1 130 - 1 250 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Polykromt spaljémönster med rosor och andra blommor samt arabesker. Bred röd huvudbård med stort blommönster.

Något slitage, smärre fläckar. Långsidorna med trampveck och skador, skadade kortsidor, ett hörn med fällning.