1219
154953

ANTIK TEKKE. 310,5 x 203,5 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med fyra rader polykroma salorgöls och mindre güls. Vinröd huvudbård med växtornament. Flera smala sekundärbårder.

Något ställvis hårt slitage, fläckar, smärre lagningar, reva. Sidorna med trampveck och smärre skador.