1225
157749

ANTIK TURKMENSK TORBA, möjligen Saryk. 35,5 x 109,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris

Brunröd botten med polykroma güls och blomornament. Många smala bårder. Bakstycke. Långa fransar.

Ställvis något slitage, smutsig, smärre malskador.