1406
158243

TERRIN med LOCK, fajans, Marieberg, Ehrenreichs period, daterad 5/6 1766 samt 7/7.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
12 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Locket märkt No 3. Oval rokokoform med stoffering, på locket fisk, dekor av blommor i muffelfärger. Längd 32,5 cm.

Sprickor, terrinen med retuscher, nagg.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

43. IWC, Schaffhausen, Pilot's Watch Mark XV, ca 2000.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK