1530
157561

MÅLNING, akvarell på siden. Qing dynastin (1644-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad dekor av figurscen, med inskription av poem. Motivets mått 40,5 x 109 cm.

Skador, ej ramad.

Tilläggslista

tears and breakage to paper lining. Minor stains to painted are, visable when enlarging the image on our web site. Otherwise good.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

267. Fredrik Wretman, "Budbäraren (Hermes)".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
44 000 SEK