Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
264
114781

Marcus Larsson

(Sverige, 1825-1864)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
Marcus Larsson
(Sverige, 1825-1864)

Kustlandskap med fartyg vid horisonten

Signerad Marcus Larson och daterad 1859. Duk 81,5 x 120 cm.

Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Formgivare