Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
363
75367

Fransk konstnär 1700-tal

(Sverige)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 910 - 3 390 EUR
3 330 - 3 880 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Fransk konstnär 1700-tal
(Sverige)

Mansporträtt en grisaille

Uppfodrad duk, Oval 65 x 55 cm. Bronserad ram i empire.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 462, 25-26 okt 1988, kat nr 501.

Enligt uppgift skulle den avbildade vara Axel von Fersen (1755-1810).