63
122923

Olle Hjortzberg

(Sverige, 1872-1959)

Blomsterstilleben med smörblommor och hundlokor

Signerad Olle Hjortzberg och daterad 1946. Pannå 92 x 73 cm.

Utropspris:

150 000 - 200 000 SEK

15 385 - 20 513 EUR

Klubbat pris:
200 000 SEK
Införselmoms

Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.