863
136357

BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 340 - 2 810 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Fanerad med alm, björkrot och fruktträ. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. På skivans undersida påskrift med rödkrita "Renoverad av snickaren Carl J... år 1821". Längd 123, bredd 53, höjd 80,5 cm. Nyckel medföljer.