864
153607

BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Fanerad med plommon och ask. Beslag av mässing. Tre lådor. Längd 115, bredd 58, höjd 84 cm. Nyckel medföljer.

Renoverad, senare bakstycke, fötter med kompletteringar.

Tilläggslista

Renoverad, senare bakstycke, fötter med kompletteringar/Renovated, later back, feet with additions.