868
154889

BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
78 000 SEK

Fanerad med rosenträ, jakaranda och färgat lövträ. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Inläggningar av rosettupphängda medaljonger med vasakärve. Längd 94,5, bredd 49, höjd 84 cm.

Senare skiva med smärre nagg och lagningar, fanerskador.