869
119149

BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 720 - 10 900 EUR
9 120 - 11 400 USD
Klubbat pris
88 000 SEK

Fanerad med björk, jakaranda och rosenträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Inläggningar av fruktkorg och vinrankor. Längd 90, bredd 53, höjd 84 cm.

Fanerlagningar, beslag i form av bladrosetter med kompletteringar.