875
156863

BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris
58 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor, översta med lådinredning. Förkroppad front. Längd 110, bredd 57,5, höjd 83,5 cm. Nyckel medföljer.

Några beslag saknas, lösa lister medföljer, ställvis fanerskador.