878
149867

BYRÅ. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av gråvitspräcklig marmor. Fem lådor. Längd 130, bredd 62,5, höjd 90,5 cm. Nyckel medföljer.

Sidor med torksprickor och fanerlagningar.