879
154871

BYRÅ. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av gråspräcklig marmor. Dörrpar. Längd 97, bredd 49, höjd 85 cm.

Fanerskador, torksprickor, fanerlagningar, beslagskompletteringar.