879
154871
BYRÅ. Empire, 1800-talets början.

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av gråspräcklig marmor. Dörrpar. Längd 97, bredd 49, höjd 85 cm.

Fanerskador, torksprickor, fanerlagningar, beslagskompletteringar.

Utropspris:

20 000 - 30 000 SEK

2 051 - 3 077 EUR

Klubbat pris:
18 000 SEK