914
154869

KONSOLBORD. Barock, 1700-talets början.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
6 980 - 8 720 EUR
7 300 - 9 120 USD
Klubbat pris

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Fyrsidiga nedåt avsmalnande ben. Fotkryss. Snidad dekor av bladformationer och voluter. Skivan märkt undertill "2063" och "7745". Längd 112,5, bredd 56, höjd 83 cm.

Senare skiva, dekorkompletteringar, lagningar.