Madeleine Pyk – en samling F769
915
156181

KONSOLBORD, ett par. Danmark, 1700-talets slut. Harsdorffs art.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 490 - 14 200 EUR
10 900 - 16 300 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Bronserade. Skivor av vit marmor. Snidad dekor av genombruten sarg, blomgirlander och urna på fotkryss. Längd 73, bredd 42, höjd 83 cm.

Smärre lagningar. (2)