918
144593

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Halvrunt. Skiva av grå kalksten. Snidad dekor av lagerkvistar, spiralband, bandfläta och rosenkvistar. Längd 91, bredd 44,5, höjd 80 cm.

Dekorlagningar, ej ursprungligt tillhörande skiva, skivan med kantlagning.

Tilläggslista

Ej ursprungligt tillhörande skiva/the stone top not originally associated. Tidigare angivet exportförbud upphävt/Previous stated export restriction on lot 918 canceled.