986
148763

SPEGEL, av Niclas Falkengren (spegelmakare i Jönköping 1776-1813). Gustaviansk.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. Dekor av lagerkvistar, draperihängen, räfflade medaljonger och krönande bandrosett. Signerad NFG. Höjd 134, bredd 52 cm.