987
154891

SPEGEL. Sengustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
12 500 SEK
SPEGEL. Sengustaviansk.

Bronserad. Rektangulär med genombrutet krön. Dekor av blå- och vitmålad ryttarmedaljong, akantusslingor och krönande bandrosett. Med Stockholms Hallstämpel 1797. Höjd 143, bredd 57 cm.

Dekorskador och -lagningar.