Kan inte nå servern
137
191543

Gösta Adrian-Nilsson

(Sverige, 1884-1965)
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
27 000 - 36 000 EUR
28 500 - 38 000 USD
Klubbat pris
600 000 SEK
Omfattas av följerätt

Enligt lag betalar köparen en konstnärsavgift för detta konstverk. Avgiften är som högst 5%. Ju högre försäljningspris desto lägre procentsats. För mer information kring denna lag:

I Sverige: BUS
I Finland: Kuvasto och följerätt och Kuvasto

Köpinformation
Bildrättigheter

Konstverken i denna databas är skyddade av upphovsrätt och får inte återges utan rättighetshavarnas tillstånd. Konstverken återges i denna databas med licens av Bildupphovsrätt.

Gösta Adrian-Nilsson
(Sverige, 1884-1965)

"Spårvagnen"

Signerad G. A-N. Utförd cirka 1914. Papp-pannå 33,5 x 20,5 cm.

Tilläggslista

I gåva av konstnären till nuvarande ägares morfar.

Proveniens

I gåva av konstnären till nuvarande ägares morfar.

Övrig information

Gösta Adrian-Nilssons högst personliga konstnärskap är utan motstycke i den svenska modernismens historia. Medan majoriteten inom det svenska avantgardet i början av 1900-talet reste till Paris för att finna nya vägar, valde lundensaren GAN i stället att fara till Berlin. Tysklandsvistelsen, som varade halvtannat år, kom att innebära en fullständig konstnärlig nyorientering för GAN.

Jan Torsten Ahlstrand skriver: ”Den livsavgörande upplevelsen för GAN blev Erster Deutscher Herbstsalon, arrangerad av Herwarth Walden i Berlin hösten 1913 med 85 konstnärer från 12 länder och 366 verk.” ("GAN -den store outsidern i svensk modernism", Mjelllby konstgård/Halmstadgruppens museum, Halmstad 2002). GAN övergav nu helt sin tidigare symbolistiska stil och övergick till ett utpräglat modernistiskt måleri med stark samtidsanknytning. Inspirationen kom från de italienska futuristerna, de franska kubisterna och från Kandinsky och Franz Marc, vilkas måleri han noga hade studerat på Herwarth Waldens galleri "Der Sturm". De starkaste impulserna fick GAN till en början av de italienska futuristerna, och under de följande åren utvecklade GAN ett nytt sätt att gestalta den moderna maskinåldern och dess estetik i sitt måleri.

GANs speciella signum under de första åren efter vistelsen i Berlin och Köln blev rökbolmande lokomotiv och tåg i futuristisk rörelse, vilket bland annat framgår av hans snälltågsmålningar från 1915-16. Den tidigare okända målningen "Spårvagnen" förefaller att kunna vara utförd i Berlin redan 1913-14 och är i så fall ett mycket tidigt exempel på GANs konstnärliga nyorientering. Den av elektriskt ljus upplysta spårvagnsinteriören är prismatisk sönderdelad i kubistisk-futuristisk anda och innehåller skyltar med siffran ”29” och fragment av tyska namn. En intressant detalj är den ensamme blå matrosen i spårvagnen, en figur som pekar fram mot vad som längre fram kom att bli ett huvudtema i GANs måleri. De blå matroserna blir för GAN både en modernitetssymbol och ett uttryck för hans homoerotiska läggning.

"Spårvagnen" pekar fram mot GANs mogna måleri, som han utvecklade under de följande två åren i Lund, innan han flyttade till Stockholm. Den 31/8 1917 skrev GAN i sin dagbok: ”Att förena vision och konstruktion till högsta fulländning – det är vad jag vill.”

Formgivare

Gösta Adrian-Nilsson är främst känd som bildkonstnär, en pionjär inom Svensk modernism. Han studerade vid Tekniske Selskabs Skole i Köpenhamn och sedan för Johan Rohde vid Zahrtmanns skole i Köpenhamn. Som avantgardist sökte han ständigt nya intryck. I Berlin hos kretsen kring den radikala tidskriften Der Sturm, genom Kandinsky och Franz Marc. I Paris genom Fernand Legér och konstnärer i hans krets. GAN var en eklekticist i dess positiva bemärkelse. Han tog 1900-talets konststilar och skapade sitt eget uttryck. Symbolism, kubism, futurism, expressionism, konstruktivism och teosofi rymdes i hans mentala palett. Han hade en skarp blick för det manliga och hans måleri vitaliserades gärna av den modern teknologins energi, sprakande erotik och tyranners eko. Ingen svensk modern konstnär uppvisar en sådan säregen stil.

Läs mer