513
167701

JOSEF FRANK Sideboard, Firma Svenskt Tenn.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
17 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Modell nr 1148, valnöt, skivan rotfanerad. Även baksidan fanerad. Rektangulärt med rundade klaffar, sex olika stora lådor, draghandtag av mässing. Längd 105(152) cm. Nyckel finns.

Obetydliga skador och slitage.