743A
195653

FULVIO BIANCONI Vas, "Pezzato", Venini, Italien 1950-tal.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 440 - 5 320 EUR
4 680 - 5 610 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Ihopvälsade glasplattor i olika färger. Undertill rektangulär etsad signatur venini murano ITALIA. Höjd 35 cm.

Obetydligt slitage.

Modellen formgiven år 1950.