Madeleine Pyk – en samling F769
744
191987

VENINI Brevpressar, 7 st, "Inciso", Murano Italien 1950-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 475 EUR
436 - 545 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Sidan med heltäckande graverad randdekor, underfång i olika färger. 3 st etikettsignerade VENINI MURANO VENEZIA No (otydligt) MADE IN ITALY. Höjd mellan 5 cm och 11 cm.

Den största och den minsta med slagmärken. (7)