933
191827

MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 263 x 183 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris

Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Obetydligt slitage, fläckar. Fransarna med obetydligt slitage.