Höstens Moderna 557

964 föremål
901. PABLO PICASSO Fat, "Oiseau au ver", Madoura, Vallauris, Frankrike 1952.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
902. PABLO PICASSO Fat, "Oiseau no 83", Madoura, Vallauris, Frankrike 1963.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
913. MATTA. Flossa. 467,5 x 307 cm. Sverige/Finland omkring 1930.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
936. MATTA. Rölakan. 329 x 227,5 cm. Sverige 1940-50-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
938. MATTA. Rölakan. 218 x 169 cm. Signerad h- Brita Grahn.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
944. MATTA. ."Campanula" Rölakan. 301 x 194,5 cm. Signerad JJ (Judith Johansson).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
946. MATTA. Rölakan. 460 x 197 cm. Signerad VLH A-M HOKE-53 (Anna-Maria H. 1953).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
947. MATTA. Rölakan. 158 x 144,5 cm. Signerad HA.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
950. GALLERIMATTA. Rölakan. 454 x 91 cm. Sverige 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
951. MATTA. Gobelängteknik. 306,5 x 200,5 cm. Signerad NS (NB?).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
952. MATTA. Rölakan. 242 x 162 cm. Signerad US (VS?).
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
958. TEXTIL. "Flick-Flack". Sammet. 128 x 220 cm. Signerad olofsson (Pierre O.).
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK