947
192100

MATTA. Rölakan. 158 x 144,5 cm. Signerad HA.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Tätt triangelmönster i olika blå, grå och gröna nyanser samt ljusgrått och benvitt. Kortsidorna med orange rand. Sverige omkring 1900-talets mitt.

Fläckar. Fransar saknas.