131
139593

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 620 - 1 800 EUR
1 710 - 1 900 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Valentine"

Litografi, 1970, signerad med blyerts 32/47, tryckt hos Hollanders Workshop och med deras blindstämpel, utgiven av Knoedler Gallery, New York. 80,2 x 60 cm, bladstorlek 93,8 x 74,8 cm.

Ej examinerad ur ram. Veck i bildytan från tryckningen.

Tilläggslista

Omfattas inte av följerätt. No droite de Suite (d)

Graham 16.