275
197169

Edward Kienholz

(USA, 1927-1994)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Edward Kienholz
(USA, 1927-1994)

"The Jerry Can"

Signerad Kienholz och daterad 1979 och numrerad 17/26 på metallplatta. Objekt med bensindunk, bildskärm, bandspelare och bord höjd 117 cm, bredd 45 cm.

Tilläggslista

Omfattas inte av följerätt. No droite de Suite (d)

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

86. Patek Philippe, Ellipse, ca 1997.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK