192760

340. LENNART ASCHENBRENNER, "Skåp 1239, Speglingar".

Signerad Aschenbrenner och daterad Paris 1969 a tergo. Blandteknik, duk och metall 141 x 68 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK/6 451 - 8 602 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Hans Johansson, "Aschenbrenner - fyra decennier", 2003, jämför bild sid 24.
Torsten Ekbom och Claes Hylinger, "Lennart Aschenbrenner Målningar 1965-84", 1985, avbildad uppslag sid 12-13.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist samtida konst, fotografi

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund