199890

371. LENNART ASCHENBRENNER, "Landskap och fågel".

Signerad Aschenbrenner och daterad -89 a tergo. 2 delar, blandteknik på duk 13 x 66 cm samt objekt i patinerad brons, längd 105 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/3 225 - 4 301 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Grenen vänd åt fel håll.

Johansson, "Aschenbrenner, fyra decennier", 2003, avbildad sid 52.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto