175521

STILNOVO Tillskriven, golvlampa, Italien, 1950-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mässing, trä och svartlackerad metall, fotplatta i marmor, vita glaskupor. Höjd 160 cm.

Slitage.