103
202930

Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
37 000 SEK
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

Lillan

Signerad IA och daterad -07. Akvarell, täckvitt, tusch och blyerts på papper 14 x 11 cm.

Proveniens

Enligt uppgift tidigare i konstnärinnan Ellen Trotzigs samlingar.

A tergo skissartad figurkomposition.