1165
203715

KORG, icke identifierad mästare, Moskva 1829.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
13 500 SEK

Invändigt förgylld. Rektangulär, på genombruten fot. Godronnerat liv, stansade brodyrer. Fällbar hänkel. Längd 23,5 cm.

Bristning.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.