1171
203718

BÄGARE, icke identifierad mästare, Moskva 1835

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgylld med niellodekor av monument med Minin och Pozharsky samt jakttroféer. Höjd 7,5 cm, vikt 147 g.

Slitage.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

374. Erik Ernander, sockerskål med lock, silver, Uppsala 1791. Sengustaviansk.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
8 500 SEK