1171
203718

BÄGARE, icke identifierad mästare, Moskva 1835

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgylld med niellodekor av monument med Minin och Pozharsky samt jakttroféer. Höjd 7,5 cm, vikt 147 g.

Slitage.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.