1173
203722

BÄGARE, okänd mästare, Moskva 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Förgylld med niellodekor av bladslingor, fåglar och initialer. Höjd 8 cm, vikt 103 g.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.