1235
203629

SKÅL med LOCK och FAT, porslin. Ryssland Popov, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rik målad, förgylld och ciselerad dekor. Längd 19,5 cm.

Locket med ett ifyllt nagg. Wear to gilding.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.