1286
202403

GOLVSPEGEL, s.k. Psyché. Ryssland, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Fanerad med mahogny. Höjd 229, bredd ca 98 cm.

Senare glas, fanerskador.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.